איך לבחון סביבת מגורים כאשר רוכשים דירה?

כשקונים דירה “על הנייר”, לרוכשים יש השפעה רבה על איך תיראה הדירה מבפנים. החללים, החדרים, העיצוב. אבל היכולת להשפיע על סביבת המגורים היא למעשה כמעט לא קיימת. בחירת הרחוב והשכונה היא חלק בלתי נפרד ושווה משקל בקבלת החלטה. באזור של בנייה חדשה הרבה פעמים זהו הימור שלא יודעים איך בדיוק החיים החדשים ירגישו. כשרוכשים דירה בשכונה ותיקה אפשר לדעת בדיוק איך תיראה הסביבה וזה יתרון גדול למי שלא אוהב הפתעות. הכתבה שתעזור לכם להגיע להחלטה איפה אתם רוצים לקנות את הנכס הבא שלכם.

את המידע רשמתי עבורכם בשיחה עם שרון ואורן יושפה,

איך לבדוק שהפרויקט שלכם נמצא בסביבה שמתאימה לכם

נגישות למקום עבודה : אם זה נכס למגורים, בדקו את המסלול בדרך לעבודה. תוכלו לבצע אפילו ניסיון בזמן אמת  ולחשב כמה זמן ייקח לכם להגיע לעבודה בבוקר ולשוב בשעות שיא. אם זו דירה להשקעה, נסו להבין האם אתם באזור שיש בו נגישות גבוהה למרכזי תעסוקה במרכז. זמינות של תחבורה ציבורית חשובה גם היא. האם ניתן להתנייד בקלות בתוך העיר?

שירותים קהילתיים: בדקו מה הם השירותים הקהילתיים המוצעים לכם בשכונה בין אם מדובר במתנ”ס, שירותי בריאות, בתי ספר (האם צריך להסיע את הילדים כל יום או שמגיל 9 הם כבר יכולים ללכת לבד?) או בית כנסת.

תחבורה ציבורית: למי שצריך להגיע לכל מקום בעיר, ומחוצה לה. אלו קווים נוסעים בסביבה ולאן הם מגיעים. בדירות להשקעה זהו יתרון מובנה כחלק מהנכס.

קניות : גם אם  את רוב הקניות הגדולות עושים ברשתות באזורי התעשייה, תמיד טוב שיהיה מקום לקנות מוצרים שצריך כל יום בבית.

פארק: למי שיש ילדים בוודאי. ובכל מקרה, פארק ירוק קרוב לבית הוא נכס לשנים רבות. לדוגמא: הפרויקט שלנו ביגאל אלון הרצליה נמצא דקה הליכה מפארק ניסים ומהווה מוקד משיכה למשפחות ואנשי שמחפשים ירוק בעיניים.

פארק ניסים בהרצליה
פארק ניסים בהרצליה. דקה הליכה מהפרויקט שלנו ביגאל אלון 10

 

חנייה: בפרויקטים שלנו יש כמובן חנייה אחת לפחות לכל דירה אך לצד זאת צריך כמובן לבדוק מה תפוסת החנייה בסביבת הפרויקט (לחשוב גם על אורחים שמגיעים לבקר אתכם). לחפש חניה כל ערב זו פגיעה ישירה באיכות החיים…

רעש ותנועה באופן כללי

מה העתיד של השכונה. מה העירייה מתכננת לשכונה בעתיד הלא רחוק. תשאלו את היזם שמלווה אתכם מה הן תוכניות המתאר של השכונה; מה עתיד להיבנות? גם בהיבט של בניה למגורים וגם בהיבט של תשתיות ושירותים קהילתיים.

להרגיש

לסייר פיזית במרחב אליו תעברו, לפגוש את התושבים ולשוחח עמם. אנחנו ממליצים לכל מי שרוכש דירה לפנות לאנשים באופן ישיר – אנשים אוהבים לעזור.  מעבר לרמת החינוך, המרחקים, תחבורה, שירותים – ללכת ברחוב ולספוג את האווירה.

ולשקלל את הכל

תעשו לעצמכם סדר עדיפות בין השיקולים, כי בדרך כלל אי אפשר לקבל הכל. מה יותר חשוב לכם? באיזו סביבה אתם רוצים לחיות, באיזה סביבה לנכס שלכם יהיה יותר ערך?  שקונים דירה בסביבת מגורים קיימת – המידע גם קיים, תבדקו את הדברים שחשובים לכם.